نمای سنگی ساختمان – کار در ارتفاع – شستشو و ترمیم نمای ساختمان

نمای سنگی در عین دوام وعمر بالا ، زیبایی بسیار زیادی را به ساختمان می بخشند و در برابر سرنفوذ گرما و سرما بسیار مقاوم می باشند. کامپوزیت ها ورق هایی از جنس آلومینیوم می باشند که که دارای وزنی بسیاراندک هستندهمچنین عایق رطوبت و گرما می باشند.با توجه به مقاومت این ورق ها در برابر رطوبت می توان آنها را شستشو داد همچنین تنوع رنگی در این نماها بسیار زیاد می باشد. این نوع از نما در طرح و رنگ های مختلف قابل اجرا بوده و می توان با روش های متنوع و با استفاده از متریال های مختلف بر روی ساختمان نصب کرد.سرامیک مقاومت بالایی در برابر سرما و آتش سوزی دارد و عایق رطوبت بسیار خوبی می باشد.

آجر هایی که در ساخت نما مورد استفاده قرار می گیرد به آجر نسوز معروف است و در طرح های مختلف از جمله طرح چوب یا لعابدار حصیری تهیه و تولید می گردند.این نماها بسیار مقاوم می باشند و در برابر نفوذ صدا و حرارت قابلیت بالایی دارند.طول عمر نماهای آجری بسیار بالا می باشد. از جمله انواع آجر می توان به آجر نما نسوز، آجر نما طرح چوب، آجر دکوراسیون داخلی، لعاب دار حصیری، آجر نما سفید، آجر نما قرمز، کارتنی، دکوراتیو، کف فرش، آجر نما زرد، رستیک، شاموتی، آجر نما نسوز سفید، آجر نما نسوز قرمز، آجر نما نسوز انگلیسی، آجر نما پلاک و قزاقی اشاره نمود.

آجر نما باستان، آجر نما آذرخش، آجر نماچین، آجر نما امیری، آجر نما کهن سرام، آجر نما اصفهان و آجر نمای امین از جمله آجر نماهایی هستند که می توان از کیفیت آن ها مطمئن بود. قیمت سنگ های با کیفیت بسیار بالا می باشد در نتیجه ساخت نمای سنگی نیز هزینه بسیار زیادی را در برخواهد داشت. چسب یکی دیگر از متریال های موردنیاز برای ساخت نمای ساختمان ها می باشد.با استفاده از چسب های مخصوص می توان سنگ یا سرامیک را به نما متصل کرد.این کار بسیار تخصصی بوده و باید توسط افراد متخصص این حرفه انجام شودزیرا در صورت اتصال نادرست امکان نفوذ آب زیر نما و ریزش آن وجود دارد.

نمای سرامیک : این نوع نما به دلیل قیمت مناسب و همچنین وزن کمتر نسبت به انواع سنگ از جایگاه خوبی برخوردار شده است، اما به این دلیل که بازتاب نور زیادی دارد برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد مناسب نمی باشد. در این روش ساخت نما، متریال مورد استفاده بری اتصال مصالح پیچ و مهره می باشد.این کار بسیار تخصصی می باشد و جهت حفظ امنیت و مقاومت، باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود. نمای آجری از قدیمی ترین نماهای مورد استفاده در ساختمان سازی به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید