نکات اجرایی نمای ساختمان

بی تردید توجه به معیارهای زیبا هزینه ای بر پروژه تحمیل نمی سازد و عدم توجه به همین امر مهم سازه ای نازیبا را پدید می آورد که امکان اصلاحش نیاز به صرف هزینه ای هنگفت خواهد داشت. یکی از نکات مهم در تقارن نما، ایجاد تقارنهایی در مقیاس کوچک است؛ به عنوان مثال در طراحی پنجرهها، درها و… به این صورت که شما نباید برای یک ساختمان عظیم و مجلل، یک ورودی کوچک و معمولی در نظر بگیرید. با این حال همه سنگ ها برای ساخت نما مناسب نیستند.

و در عین حال ساده و به دور از پیچیدگی است و بیشتر کامپوزیت – سرامیک – آجر – چوب و ترمووود به کار برده می شود. طراحی نمای مدرن ساده تر بوده و از قوانین معماری مدرن پیروی می کنند. استفاده از نمای سرامیکی کاربردهای زیادی در حوزه معماری دارد ، سرامیک پرسلانی زیرمجموعه ای از تایل های سرامیکی است که نبست به تایل های دیگر مقاوم تر است. سنگ نمای رومی از سنگ مرمر، سنگ تراورتن و سنگ گرانیت انتخاب می شود که هر کدام زیبایی و ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند.

سنگهای بکار رفته در نمای رومی مرمر، تراورتن و گرانیت هستند. نمای خارجی این نقشه اتوکد معماری با سنگهای یکدست سفید کار شده و در زمینی به مساحت 300 متر مربع طراحی شده و دارای دو طبقه می باشد .جزییات بیشتر درباره این پروژه در در سایت خانه معمار مشاهده کنید. نمای ساختمان را می توان در دسته بندی قرار داد و ازجمله نمای ساختمان کلاسیک و نمای ساختمان مدرن دو شیوه اجرای نما با متریال های خاص هستند که علاوه بر تفاوت دارای طرفداران بسیار بالایی می باشند و اجرای این دو سبک در انواع ساختمان ها با کاربری های متفاوت انجام می شود.

پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن آلودگی ها موثر هستند و برخلاف روش های تمیز کردن مبتنی بر آب، می توان از آنها برای از بین بردن رنگ، پوشش ها، لکه های فلزی و برچسب های تبلیغاتی نیز استفاده کرد. در ساختمانهای صنعتی (سولهها) و دیوار پیرامونی آنها دیوارهای خارجی و نما همزمان در قالب دیوار چینی با آجر ماشینی درجه یک به همراه بندکشی در دو طرف داخل و خارج ساختمان اجرا میگردد، که از نظر صرفه جویی در وقت و سرمایه حائز اهمیت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید