نکات مهم در طراحی نمای ساختمان

سنگ نمای رومی از سنگ مرمر، سنگ تراورتن و سنگ گرانیت انتخاب می گردد که هر کدام زیبایی و ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند. البته هر کدام از انواع سنگ های نما خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند که باعث می شود به عنوان مصالح نمای ساختمان، مناسب منطقه یا ساختمان خاصی باشند.

آتش سوزی که هر روز ما شاهد بوجود آمدن مسائلی با تکیه بر نما هستیم که صرفا مربوط به ایران نیست و در کشور پیشرفته ای مانند انگلستان در سال 2017 در برج گرنفل آتش سوزی رخ داد که گسترش آتش از ناحیه نما بود و نما باعث شد که ساختمان کاملا در حریق فرو برود و کشته های زیادی نیز بر جای گذاشت. استفاده از مصالح تک رنگ با بافت های شبیه به هم میتواند در ایجاد خوانایی مثمر ثمر باشد .استفاده از المان های برجسته افقی و عمودی باعث کاهش این یکنواختی میشود.

اگر سازه اصلی پایدار و ایستا باشد نما هم به طبع آن ایستا است. نما جزء لاینفکی از کل یک طرح است و نباید یک جزء جداگانه تلقی شود. نما یک جزء تفکیک شده از کل پروسه طراحی نیست. این نما از سه جزء عایق، مسلح کننده و پوشش نهایی تشکیل شده است. نمای بیرونی ساختمان و انواع آن : در نگاه اول به یک ساختمان، نمای بیرونی ساختمان است که شما را جذب یا حتی دفع میکند و به همین دلیل نیز یکی از مهم ترین نکات در زمان طراحی ساختمان انتخاب نمای بیرونی ساختمان است.

متداول ترین روش شستشوی تحت فشار است که در آن شما یک اسپری با فشار کم تا متوسط (100 تا 400 پوند در اینچ مربع) به سطح ساختمان می زنید. آیا شما با ساختمانی مواجه شده اید که بگویند به طور مشخص مثلا ما به 35 دسیبل کاهش صوت نیاز داریم و این پوسته ی نما اندازه ی مشخصی را از نظر صوتی ارائه میدهد؟

دیدگاهتان را بنویسید