همه چیز درباره نمای ساختمان

در مورد پوشش سنگی نما، تراورتن به دلیل برخورداری از تمام ویژگی های استاندارد برای نما، بهترین انتخاب است. موارد متعددی در انتخاب نمای مناسب تاثیر گذار است و در این زمینه دیدگاههای مختلفی وجود دارد. عوامل جوی و اقلیمی و ساخت وجود منفذ در ساختمان در برابر باد، باران، تابش نور، گرما و سرما بر روی نمای ساختمان تأثیر گذار خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره طراحی نمای ساختمان با مشاورین شرکت معماری استودیو قاف تماس حاصل فرمایید. حال میتوانید انواع سنگ های تراورتن را در سنگ وزین با قیمتهای بروز مشاهده و خریداری فرمایید.

هرچقدر مقدار بارش برف و باران در منطقه ای بیشتر باشد، باید سنگ نمای آن منطقه محکم تر و دارای روزنه های کمتری باشد. نمای کلاسیک مربوط به خانه ویلایی دوبلکس است و متریال به کار رفته در این نمای ساختمان از سنگ سفید عباس آباد می باشد .طراحی نما به بهترین شکل انجام شده و جلوه خاصی به ساختمان داده است. سنگ ها از نمونه مواد و مصالحی هستند که به کارگیری آنها به عنوان سنگ نما می تواند چنین جلوه ای به ساختمان ها بدهد و آنها را در چشم ها و لنز دوربین ها جاودانه کند.

عایق بودن نسبت به صوت: نمای ساختمان میتواند به عنوان یک عایق صوتی ایدهال و مناسب عمل کند. به عنوان نمونه قیمت سنگ آتشکوه و عباس آباد به دلیل رنگ روشن به نسبت بالاتر از تراورتن های دیگر است. همچنین برش سنگ در ابعاد کوچک و یا حتی در قالب سنگ های آنتیک میتواند قیمت آن را حتی تا ۹۵ درصد کاهش دهد. از این سیستم در پروژههای مسکونی یا پروژههای دیگر استفاده میشود. این پانلها، ظاهر مطلوبی به ساختمان مسکونی میبخشند. با این نماها میتوان عایق بندی مناسبی برای ساختمان ایجاد کرد. پانلهای فلزی انتخاب مناسبی برای نمای ساختمان هستند.

نمای شیشه ای، فلزی، سنگی، کامپوزیتی و… نمای شیشه ای ساختمان از جمله پرطرفدارترین نمای ساختمانی است که در تمام ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری به چشم می خورد. اگر بخواهیم یک تعریف علمی و رسمی از آن داشته باشیم ، به بیرون ترین قسمت یک ساختمان که در دیدرس افراد قرار میگیرد نمای ساختمان میگویند. اگر ساختمانی بیمه نباشد و اتفاقی در ساختمان بیافتد که باعث صدمه مالی یا جانی شود در نتیجه همه ی ساکنین ساختمان می توانند به راحتی برعلیه مدیر ساختمان شاکی شوند و مدیر مجبور به جبران خسارت وارده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید