پاریس میتواند مستقل از سیاستهای واشنگتن شود؟

همین شما بودید که ترامپ را متقاعد کردید که از توافق خارج شود، نتانیاهو این کار را کرد. وی افزود: من همچنین موشکهای ضد تانک بسیار مؤثری را به اوکراین دادم، در حالی که دولت قبلی برای آنها پتو میفرستاد. اجرای این سیاست دستاورد مثبتی به همراه نخواهد داشت چون دولت آمریکا می داند که ایران در واکنش به چنین سیاستی، غنی سازی اورانیوم را تا عیار ۹۰ درصد که لازمه ساخت بمب هسته ای است، غنی سازی خواهد کرد.

به صراحت می توان گفت که هر توافق جدیدی که در خصوص برنامه هسته ای ایران به دست آید، ممکن است سرنوشت آن به موضع کنگره گره نخورد، زیرا قوانین آمریکایی با وجود پیچیدگی هایی که دارد، راه هایی برای خروج از این وضعیت دارد که کاخ سفید می تواند از طریق آن عبور کند. جلال میرزایی در گفتوگو با دیپلماسی ایرانی تشریح کرد: همینکه رهبری در سخنان یکشنه جاری تیم مذاکره کننده را تشویق به ادامه گفت و گوها کرده و در بیانات خود چهارچوب، محدودیت و خط قرمز جدیدی را برای مذاکرات ترسیم نکردهاند، می تواند کمک شایانی به تیم مذاکره کننده ایران در وین بکند.

جو بایدن به سخنان دونالد ترامپ درباره احمق خواندن رئیسجمهور آمریکا و تمجید از ولادیمیر پوتین پاسخ داد. رئیسجمهور سابق آمریکا در یک اظهارنظر درباره تحولات اوکراین، واشنگتن را «احمق و ضعیف» خواند. ترامپ در فردای استیضاح و در یک سخنرانی عمومی گفت «این هیچ وقت نباید برای هیچ رئیسجمهوری روی دهد. دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق آمریکا گفت که او بود که تصمیم گرفت موشکهای ضد تانک Javelin را به اوکراین عرضه کند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گویی با دیپلماسی ایرانی تصریح کرد که در شرایط فعلی جمهوری اسلامی به جای اعتماد به کشوری مانند روسیه در مذاکرات و اجازه جولان به فردی مانند اولیانوف باید مذاکرات مستقیم با طرف اصلی برجام یعنی ایالات متحده را در دستور کار قرار دهد تا اجازه سوء استفاده و موج سواری از همه کشورها به خصوص روسیه گرفته شود و در عین حال بازیگر دیگری به مذاکرات اضافه نشود. ترامپ همچنین در توصیف شرایط حال حاضر جهان نیز گفت: «چین در حال تهدید تایوان است.

دیدگاهتان را بنویسید