پاریس میتواند مستقل از سیاستهای واشنگتن شود؟

بر این اساس سؤال اصلی این تحقیق عبارتست از اینکه: جهت گیری سیاست خارجی آمریکا در دوره ترامپ بر محور «اولویت بخشی به منافع امریکا» (امریکا اول) طی بازه زمانی 2019-2017 چگونه بر تجارت بین الملل تأثیرگذار بوده است؟ از جمله محل های منازعه می توان به موازنه هسته ای، اختلافات تجاری، تحریم ها در سطوح بین المللی، گسترش ناتو به شرق، دخالت در امور داخلی یکدیگر، مسئله اوکراین و سوریه اشاره کرد. در پاسخ فرضيه مقاله اين گونه مطرح مي شود: عوامل گوناگوني در تصميم گيري ها و سياست خارجي ايالات متحده دخيل است، و دولت دونالد ترامپ به منظور پيشبرد اهداف ايالات متحده و دولت خود و بر خلاف شعار هاي تبليغاتي اش و مخالفت وي با سياست هاي رئيس جمهور پيشين و همچنين بر اثر عوامل تعيين کننده اي چون؛ فشار لابي هاي صهيونيستي، دلارهاي عربستان سعودي و عوامل ديگر، از مواضع اعلامي خود عقب نشيني نموده و لاجرم خود را مجبور به دنباله روي از سياست هاي اعصار گذشته (در مورد خاورميانه) و حتي تلاش جهت افزايش تنش ها در اين منطقه مي بيند.

بعد ایرانی ها هم شروع به نقض توافق کردند. ستاره این روزهای منچستریونایتد برای بار دوم برای فروش این آپارتمان اقدام کرد و این بار قیمت را پایین آورد و ۹ میلیون دلار قیمت گذاشت تا بتواند آن را به فروش برساند که این بار هم هم ناموفق بود و مشتری پیدا نشد. مهاجم منچستریونایتد در سال ۲۰۱۵ مبلغ ۱۸٫۵ میلیون دلار برای یک آپارتمان سه خوابه با چشمانداز پارک معروف نیویورک هزینه کرد و امیدوار بود از آن سود هنگفتی به جیب بزند اما در رسیدن به این هدف ناموفق بود.

همچنین در این مقاله پژوهشی به دنبال پاسخگویی به این پرسش اصلی هستیم که رویکرد تعارضی دونالد ترامپ در قبال توافقات بین المللی و خروج آمریکا از برخی از این توافقات مانند برجام، به منزله تغییر در استراتژی کلان سیاست خارجی آمریکا و تمایل این کشور به انزواگرایی در عرصه سیاست بین الملل می باشد یا خیر؟

پرسش اصلی مقاله حاضر این است که دولت جدید ایالات متحده آمریکا چه سیاست و راهبردی در عرصه بین المللی به طور عام و در قبال جمهوری اسلامی ایران به طور خاص در پیش خواهد گرفت؟ هدف اصلی این مقاله بررسی سیاست خارجی ایالات متحده با محوریت دولت تازه کار دونالد ترامپ است و سعی در بازخوانی حضور ایالات متحده و منافع این کشور در منطقه پر اهمیت خاورمیانه دارد. حال سوال اصلی مقاله آن است که جهان بینی سیاسی دونالد ترامپ بخصوص در زمینه سیاست خارجی که برپایه اندیشه های اندرو جکسون شکل گرفته است چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید