پاریس میتواند مستقل از سیاستهای واشنگتن شود؟

برای نخستین بار در تاریخ کشورمان، یک رئیس جمهور نه تنها در انتخابات بازنده شده بود بلکه همزمان که گروهی جنایتکار حریم کنگره را نقض کردند او هم تلاش کرد از انتقال مسالمت آمیز قدرت جلوگیری کند. چنین رویدادی حتی در دوران جنگ داخلی هم اتفاق نیفتاد بلکه در سال ۲۰۲۱ در اینجا اتفاق افتاد. اما در این گردهمایی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۴، ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت. گروهی جنایتکار ساختمان کنگره را نقض کردند. در حالی که شمار بسیار زیادی از مهاجمان، وحشیانه به ساختمان کنگره یورش بردند، پلیس کنگره، پلیس شهر واشنگتن دی سی، گارد ملی و دیگر مسئولان، حاکمیت قانون را نجات دادند.

شورشیان وحشیانه میتازند و برای نخستین بار در داخل ساختمان کنگره، پرچمی را در هوا میچرخانند که نماد نژادپرستی، دودستگی، نفاق و جنگ داخلی است؛ نمادی است که میخواهد آمریکا را نابود سازد و ما را از هم بپاشد. دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در رابطه با خاورمیانه چه طرح و مقاصدی را مطرح می کنند؟ ناسیونالیسم اقتصادی تفکری است که اساس روابط اقتصادی با کشورهای دیگر را بر مبنای اصل توسعه زیرساخت های اقتصادی داخلی از طریق حمایت گرایی هوشمند تعریف می کند. این مقاله از روش تاریخی-تحلیلی استفاده می کند و برای تأیید فرضیه تلاش خواهد شد از شواهد و داده های معتبر تاریخی استفاده شود.

اظهارات او موجب شد تا موجی از احساسات میان جمهوریخواهان مبنی بر بخشیدهشدن شورشیان کنگره به وجود بیاید. ران دیسانتیس، یکی از رقبای احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، اخیرا برگزاری بزرگداشت سالگرد شورش کنگره را تلاشی برای «لکهدار کردن» حامیان ترامپ خواند. این اظهارات تاکیدی بر وسواس ترامپ در خصوص ادعای پیروزی او در انتخابات ۲۰۲۰ و همچینن عزم او برای قراردادن این اتهام در هسته جهانبینی جمهوریخواهان است. ترامپ یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکاست.این میلیاردر آمریکایی که با اظهارات جنجالی و گاه نژادپرستانه خود، بحث و جدلهای فراوانی را در داخل و خارج از آمریکا به راه انداخته، زندگی پرفراز و نشیبی داشته است.لهجۀ غیرآمریکایی همسر سوم ترامپ در نخستین سخنرای تبلیغاتی و اتهام کپی برداری متن سخنرانی او از سخنرانی همسر باراک اوباما ، جنجال تازه ای را درباره ترامپ بر سر زبانها انداخته است.

این دو اتهام در مجلس سنا برای تأیید نهایی استیضاح وی از ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پیگیری شد و سرانجام مجلس سنا او را از هر دو اتهام تبرئه کرد؛ و او در مقام ریاست جمهوری خود ابقا شد. لیکن روشن است که مفهوم تهدید در هر دو کشور در سطح بالایی قرار دارد. حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گویی با دیپلماسی ایرانی تصریح کرد که در شرایط فعلی جمهوری اسلامی به جای اعتماد به کشوری مانند روسیه در مذاکرات و اجازه جولان به فردی مانند اولیانوف باید مذاکرات مستقیم با طرف اصلی برجام یعنی ایالات متحده را در دستور کار قرار دهد تا اجازه سوء استفاده و موج سواری از همه کشورها به خصوص روسیه گرفته شود و در عین حال بازیگر دیگری به مذاکرات اضافه نشود.

دیدگاهتان را بنویسید