20 مدل طراحی نمای ساختمان 3 تا 5 طبقه جدید

نما به عنوان یک لباس برای هر ساختمان شناخته شده است و همچنین شخصیت و هویت فرد را نیز نشان میدهد. مانعی در برابر عوامل خارجی: نما شبیه لباس بدن انسان است، جایی که ما متناسب با بدن خود لباس می پوشیم. تمامی این موارد از مزایایی نمای کامپوزیت است که در طراحی نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که باید این کار به واسطه ی اشخاص با تجربه انجام شود. می توان به این موضوع فکر کرد که چگونه نمای ساختمان با نور خورشید، هجوم باد و سایر موارد مقابله می کند تا بهره وری به اوج خود برسد.

طراحی نمای ساختمان باید از طریق مواد، سیستم ها، تکنیک ها و سایر موارد با شرایط آب و هوایی منطقه (اقلیم) سازگار شود. یکی از محبوبترین و زیباترین نماهای سنگی، نمای سنگی مدرن میباشد. طراحی نما یکی از بخشهایی است که امروزه معماران توجه بسیاری به آن دارند چرا که زیبایی و چگونگی نما معرف هنر و کیفیت کار مهندس معمار و طراح ساختمان نیز میباشد.

همۀ ما می دانیم که انتخاب نوع نما یکی از مهم ترین تصمیمات طراحی است که هر معمار باید انجام دهد. نمای مدرن ساختمان ها در کنار هم چهره شهر را زیبا می کنند. یک طراحی منحصر به فرد و در عین حال زیبا می تواند به طور ناگهانی هویت ساختمان و نحوه درک آن توسط مردم را تغییر دهد. البته استفاده از ضدزنگ موجب افزایش مقاومت آنها در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی می شود. مصالحی مثل آجر مقاومت و طول عمر بالایی دارند و با محیط زیست سازگار هستند.

تهویه طبیعی و عایق صوتی: در حالی که نمای ساختمان مانعی برای بیرون است اما همچنین به محیط داخلی خود متصل باشد. همچنین سنگ سمنت پلاست در مقایسه انواع نمای ساختمان در مقابل نور خورشید، دمای محیط و باران اسیدی نیز مقاوم است و کیفیت خود را حفظ میکند. نمای شیشهای میتواند میزان نور فضای داخلی ساختمان را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید