8 نکته مهم در طراحی نمای ساختمان – گروه مشاوران فراسو

پنجره ها دارای فریم از جنس پروفیل های فولادی هستند که هنگام اجرای نما توسط نماکارها در امتداد هم نصب می شوند و جهت نصب در امتداد یکدیگر پنجره ها چه افقی و چه عمودی باید بدون خروج از محور فرضی نصب شوند، زیرا مصالح مصرفی در نمای ساختمان مانند سنگ پلاک، ورق های کامپوزیت، چوب ترمو و نمای شسته دارای خطوط افقی و عمودی می باشند و چنانچه در نصب فریم پنجره ها دقت کافی بعمل نیاید، به وضوح خروج پنجره ها از محورهای افقی و عمودی خطوط ایجاد شده در نما دیده می شود.

باید توازنی بین نور و تاریکی جهت برجسته کردن عناصر معماری ایجاد شود. ترکیب با مصالحی همچون چوب و فلز زیاد در آن دیده میشود آن هم صرفاً به منظور خارج کردن نمای بتنی از حالت یکنواختی آزار دهندهای است که دارد. بایرامیکس به عنوان یکی از نماهای پوششی در ساختمان است که نقش تزئینی در نمای بیرونی ساختمان دارد و معمولا طراحان ساختمانی از این نما برای سطح بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می کنند.

برای ان هایی که قصد ساخت ساختمان را دارند بسیار مهم است که چه نوع نمایی را انتخاب کنند. برای یک مهندس معمار بسیار مهم است که تسلط نسبی بالایی در مورد انتخاب سیستم ها داشته باشد تا بتواند جوابگوی مقاصد طراحی باشد. این یعنی شما نمی توانید ابتدا یک نما را به طور کامل از مرحله طراحی گذرانده و سپس به سراغ انتخاب رنگ های مناسب برای اجرا بروید. بسیار مهم است که در زمان انتخاب سرامیک نمای بیرون ساختمان به سراغ سرامیک با کیفیتی بروید که عمر طولانی و دوام بالایی داشته باشد. هدف نهایی مهم جلوه دادن نمای ساختمان در شب است.

زیرا هر چقدر پروژه ی شما بزرگ تر باشد بودجه و هزینه های در نظر گرفته شده نیز مهم خواهند بود. شما می توانید با ترکیبی از ابزار مدل سازی، سطحی و مشبک، مدل های واقع گرایانه ای را از نما ایجاد کنید. ایجاد یک طرح سه بعدی از نما برای ارائه به مشتری و ایجاد یک تصویر واقعی از ساختار کلی بنا، ضرورت آموزش تری دی مکس را مهندسان الزامی کرده است. سومین برنامه ساخت شرکت اتودسک، تری دی مکس نام دارد. در ایران و بسیاری کشورهای دیگر، اتوکد هنوز بهترین برنامه طراحی نمای ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید