This Survey Is Based On Reports

دونالد ترامپ، رییسجمهور پیشین امریکا، اعلام کرده است که در حزب جمهوریخواه میماند و تصمیم ندارد حزب جدیدی ایجاد کند. ترامپ پس از آن این تصمیم را اعلام کرد که شماری از جمهوریخواهان او را به تحریک مهاجمان برای شورش به کنگرهی امریکا، متهم کردند. پیش از این، دونالد ترامپ در نشستی با شماری از متحدان و همسنگرانش، گفته بود که به دنبال تشکیل یک حزب جدید، به نام حزب «میهنپرست» است.

جو بایدن در نخستین روز ورودش به کاخ سفید، شماری از فرمانهای دونالد ترامپ را لغو کرد که از آن جمله، فرمان ممنوعیت سفر شهروندان چند کشور اسلامی و بازگشت به پیمان تغییرات اقلیمی پاریس بود. از سوی دیگر، وی با توجه به چالشهای اقتصادی آمریکا و کُند نمودن روند رشد سایر کشورها خصوصاً چین که بنا بر پیشبینیها تا سال 2030 از آمریکا پیشی میگیرد به ناسیونالیسم اقتصادی روی آوردهاست. لذا سؤال اصلی این پژوهش این است که دلایل اتخاذ سیاستهای ناسیونالیستی اقتصادی توسط دونالد ترامپ چیست؟

از این رو این پژوهش در صدد است تا به این پرسش پاسخ دهد که تبعات سیاسی- حقوقی خروج آمریکا از برجام چیست؟ در واقع این ضرر رونالدو به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مالک برجهای ترامپ مربوط میشود. جو بایدن روز پنج شنبه در نخستین سالگرد شورش مسلحانه و یورش به ساختمان کنگره آمریکا توسط هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری گذشته، به رقیب ناکام خود تاخت و او را مقصر حملهای دانست که تغییری بنیادین در کنگره ایجاد کرد و نگرانیهای بسیاری در سطح جهانی دربارهی آیندهی دموکراسی در آن کشور بوجود آورد.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسيما به نقل از ای پی تی ان، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر «دروغ بزرگ» دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور را دربارهی تقلب و دستکاری در نتیجهی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به شدت محکوم کرد. ترامپ در ماههای نخست ریاست جمهوری خود، تعداد زیادی از سیاستهای باراک اوباما رئیس جمهور قبلی را برعکس کرد و سر و صدای زیادی به راه انداخت، آمریکا را از شراکت ترنس-پسیفیک و توافق پاریس خارج کرد و بخشهایی از پیمان گرمی روابط با کوبا را لغو کرد او نیل گرساچ را به دیوان عالی منصوب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید