This Survey Is Based On Reports

هادی خزاعی در یادداشتی می نویسد: مصادف شدن بخش اعظم سالهای ریاست جمهوری مکرون (از ۱۴ می۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۲۰) بر فرانسه با سالهای حکومت ترامپ بر آمریکا با توجه به رویکرد سیاسی و اقتصادی ترامپ مبتنی بر یکجانبهگرایی و صرفاً در جهت تأمین منافع اقتصادی آمریکا که بعضاً هزینههای اقتصادی فراوانی نیز برای برخی از کشورهای اروپایی ازجمله فرانسه در پی داشت بر رویکرد مکرون در قبال تحولات ایران تاثیرگذار بود. ستاره این روزهای منچستریونایتد برای بار دوم برای فروش این آپارتمان اقدام کرد و این بار قیمت را پایین آورد و ۹ میلیون دلار قیمت گذاشت تا بتواند آن را به فروش برساند که این بار هم هم ناموفق بود و مشتری پیدا نشد.

بعضی وقتها با شکست در یک نبرد، راهی برای بردن جنگ پیدا میکنی. اظهارنظر های انتخاباتی ترامپ در زمینه افزایش بودجه نظامی، تأکید بر کاستن هزینه کردهای آمریکا در ناتو و منطقه اقیانوس آرام و حتی طرح خروج از ناتو، در کنار حمایت کامل از اسرائیل و اصلاح توافقنامه هسته ای با ایران و نفی بین الملل گرایی دوران اوباما ترسیم کننده یک جهان بینی سیاسی انزواگرایانه و در عین حال سلحشورانه برای آینده آمریکاست که تنها در جهت تحکیم قدرت امر و نهی این کشور حرکت خواهد کرد.

در پاسخ به این سوال، علاوه بر طرح چهارچوب مفهومی کوتاه، عوامل موثر در شکل گیری سیاست خارجی دولت جدید آمریکا در دو سطح ملی و بین المللی طرح، اصول و رویکرد آن تشریح و راهبرد آن با توجه به تناقض ها و موانع احتمالی توضیح داده شده است. پس از آن که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازنده شد و نتوانست یک دوره دیگر رئیس جمهور این کشور باشد و همچنین به دلیل حملۀ افراد ناشناس به کنگره آمریکا که بعدها به ترامپ ربط داده شد رونالدو تصمیم گرفت آپارتمان خود را به ارزش ۱۱ میلیون دلار بفروشد اما موفق به این کار نشد.

در نهایت رونالدو و وکلای تجاری اش مجبور شدند با مبلغ ۷٫۱۸ میلیون یورو این واحد مجلل را به فروش رساند. گرایش به ناسیونالیسم اقتصادی در برابر گلوبالیسم یکی از ویژگی های مهم دولت ترامپ بوده است. برای تبیین تفاوتهای راهبرد کلان این سه رئیس جمهور و ارائه یک مدل مفهومی، از دستاوردهای علوم شناختی، به ویژه نظریه «نوع نخست» النور راش و نظریه «شباهت های خانوادگی» ویتگنشتاین کمک گرفتیم. در واقع این ضرر رونالدو به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مالک برجهای ترامپ مربوط میشود. این مقاله به تحلیل تغییرات در خط مشی سیاسی- اقتصادی آمریکا در دوره پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید